ABIELUSÕRMUSTE VALIMINE

0
3199

Millest üldse alustada sõrmuste valimist?

  • materjali ehk metalli valimine (silmas pidada materjali värvust ja vastupidavust ning enda elustiili)
  • mis on see hinnaklass, millest üle minna ei soovi
  • kas teha custom made abielusõrmused või valida midagi näidiste seast
  • kas teha ühesugused või erinevad sõrmused
  • kas lisatakse sõrmustele kivisid või mitte

Kõige levinumalt eelistatakse abielusõrmuse puhul järgnevaid materjale:

  • kollane kuld – kollasest kullast abielusõrmus on ehe klassika. Üldiselt soovitatakse valida vähemalt 14-karaadine sõrmus, kuna nii saab võimalikult vastupidava kuldsõrmuse ilma säralt kompenseerimata;
  • punane kuld (ehk roosa kuld) – see variant on abielusõrmuste puhul eriti levinud oma romantilise välimuse tõttu. Punase kulla puhul on kasutatud lisaks kullale vaske, mis annabki pisut punaka läike. Lihtsa disainiga punasest kullast abielusõrmus on seejuures ka väga vastupidav tänu vasele;
  • hõbe – hõbe on väga populaarne oma sõbraliku hinna ja tagasihoidliku välimuse poolest. Kuna hõbe on aga väga pehme materjal, siis tuleb arvestada, et hõbesõrmus vajab regulaarset puhastamist ja hooldust, et säilitada oma värv;
  • plaatina – plaatina on üks kõige kallemaid ja eksklusiivsemaid valikuid, kuna tegemist on ääretult vastupidava metalliga. Kui plaatina on pisut hinnaklassist väljas, võib sobida valgest kullast abielusõrmus, mis näeb välja väga sarnane, ent on märksa soodsam. (allikas: Iluguru)

Meie otsustasime plaatina kasuks. Miks?

Me teadsime kohe algul, et sõrmused ei tule kullatooni, sest kihlasõrmus oli juba ette antud ja juhendusime sellest. Me lasime oma sõrmused teha ABIELUSÕRMUSED.COM kullasepal. Mulle lihtsalt jooksis Instagramis reklaam ette ja kirjutasin neile. Nad vastasid ruttu ja saime kohe jaole.

Kohapealne valik oli ebareaalselt suur, aga sellegipoolest tundsime, et tahame midagi erilist ja teistsugust, mida kellelgi teisel pole. Olime oma peas välja mõelnud, et tahame abielusõrmustele ka smaragde sisse, et kihlasõrmusega sobituks. Pluss roheline on minu lemmikvärv ja smargad Andruse lemmik vääriskivi.
Smaragdist rääkidest, siis minu jaoks oli üllatus, et smaragdi hind on peaaegu samaväärne teemandi hinnale, sest smaragd on väga habras kivi ja läheb väga kergelt katki.

jep, ma ei saanudki kihlasõrmust sõrmest ära ja nüüd on abielusõrmus mul paremas käes. Andrus tõstis ka paremasse ümber, kuna paremal käel meeldib sõrmus talle rohkem.

Teadsime, et pigem tahame minna seda rada, et laseme ikka ühesugused sõrmused teha ja valime metalli, mis on vastupidav ja väärtuslik. Lugesin siin ühte artiklit, mis pani mõtlema sellele, et inimesed ei taha abielusõrmustele palju kulutada, kuigi need on ühed vähesed asjad, mis pulmadest füüsiliselt alles jäävad peale piltide, pulmaalbumi ja muu pudi-padi. Abielusõrmus ostetakse terveks eluks. Investeeri siis sellesse. Ja kui lahutama peaksite, siis on kena seda maha müüa. Saad normaalse nutsu kohe kukrusse. Okei, see oli nali. 😀

Nii.. aga, kui nüüd võtta võrdluseks valge kuld ja plaatina, siis on peamine erinevus see, et plaatina on metall, samas kui valge kuld on sulam. Valge kuld valmistatakse segades umbes 75% kollast kulda elementidega nagu hõbe ja pallaadium, et täita ülejäänud 25%.

Üks erinevus on ka muidugi nende väärismetallide värvus. Valge kuld on valge. Plaatina aga hallikasvalge värvusega. Lisan siia pildid ka. Mu kihlasõrmus on valgest kullast, abielusõrmus aga plaatinast. Päris elus on värvi erinevus vägagi märgatav.

Plaatina pildil. Materjalina selline robustne ja maalähedane minu arvates.
Valge kuld palju säravam ja pole nii tuhm. Mulle meeldivad mõlemad. Okei, see robustne ehk oma stiililt võib-olla sutsu rohkem. Pean just seda sära silmas, mitte disaini vms. Ma olen küll harakas, aga mulle meeldib sõrmes selline rebel asi rohkem.

Valge kuld ei ole nii keemiliselt inertne(omadus mitte osaleda keemilistes reaktsioonides ega moodustada keemilisi ühendeid) kui plaatina, mistõttu on see korrosiooni vältimiseks plaaditud roodiumiga. Sära säilitamiseks on vaja kullast ehetele korrapärast hooldust. Plaatina on kõige vähem reaktiivne metall. Ei vaja hooldust, sest plaatina vastupidavus on üsna kõrge. Plaatina on ka tunduvalt tihendam ja raskem kui valge kuld. Ja otseloomulikult on plaatina kallim kui valge kuld, sest seda leidub looduses vähem. Plaatina hind on umbes 40-50% kallim valge kulla hinnast.

Kuna mul endal pole veel pulmapilte sõrmustest käes, siis küsin kullasepalt endalt nende tehtud pildid, mida Instagramis juba nägin. Ebareaalselt ilus töö. Need mummukesed smaragdide kõrval on kinnitused. Mulle meeldib see, et on kohe näha käsitööd. Veidi korrapäratu ja loodusliku mulje jätab. Smaragde on kummalgi sõrmusel 7. Lucky nr 7 on teadlikult valitud.
Andruse sõrmusel on lihtsalt kivid suuremad, kuna tema sõrmus ise on ju ka suurem. Sõrmused on suhteliselt edevad ja mõtlesime ka sellele, et kui juhtub olukord, kui see roheline smargadide rida ei peaks riietusega sobima, siis saame smaragdirea peopesa suunas pöörata, siis jääb näha ainult ”hõbesõrmus”. Võid üles scrollida ja esimese pildi pealt vaadata.

Kuna plaatina sulamistemperatuur on 1770,0 °C, siis tuleb palju töid hoopis laseriga ära teha. Mis omakorda teeb plaatinast ehete valmistamise keerulisemaks. Andrus uuris juba kullasepalt plaatina kaelakee osas, aga sellist tööd ei tee pmst keegi. Guugeldades tuli ka mingi 3 imelikku asja ette. Raske töödelda ja kaelaketi peale kuluks minu autohind võibolla.

Rääkides veel hetkeolukorrast, siis soovitan sõrmuseid aegsasti valima hakata. Meie plaatinat oli ka üpris raske kätte saada ja sellepärast saime sõrmused ikka suht-koht viimasel minutil kätte. Ise oleme süüdi, et nii hilja ärkasime selles osas. Ma kuidagi ei mõelnud sellele, et plaatinat pole nii kerge hankida + otsa veel koroonaolukord maailmas. Nii et jah, kui soovite custom made asja, varuge aega ja arvestage, et tegemine ja materjal võib oodatust kallimaks minna. Kui aga otsustate näidissõrmuste kasuks, siis ütleb abielusõrmused.com kodukas, et 2 kuud peaks olema see miinimum aeg, millega tuleks arvestada.

Kui te peaksite juhuslikult minema samasse kohta sõrmuseid valima, kuhu meiegi, siis soovitan kullasepa käest küsimusi küsida. Hästi abivalmis mees ja jagas meile väga palju soovitusi ja mõtteid. Mida eelistada, miks ühe või teise asja kasuks mitte otsustada jne.

Mida tavaliselt graveeritakse abielusõrmustesse? 
Hästi levinud on graveerida oma sõrmuse sisse abikaasa nimi ja kuupäev. Meie otsustasime mõlema nimed sisse graveerida koos kuupäevaga. Andrus küsis mult mitu korda graveeringu osas, ma ei pannud ühtegi korda tähele, et ta kirjutas Andrus ja Liina. Tavapärane on ikka naise nimi ette panna. No mis seal ikka, meil on vastupidi siis. 😀 Sisse panime ikka oma registreerimise kuupäeva, mitte peo oma. 23.03.2020.

Graveerimiseks on ka muidugi põnevamaid võimalusi. Näiteks saate alustada väikese lausega ühest sõrmusest ja lõpetada see teises või kasutada üksteise hüüdnimesid või midagi muud, mis teile kahele suurt tähendust omab. Teie sõrmused, tehke mis tahate! Graveeringu tegemine on enamjaolt kõigis kohtades tasuta, eeldusel, et sõrmused on samast kohast tellitud/teha lastud.

Lõpetuseks panen kirja veel sellise teema: ”Millises sõrmes seda abielusõrmust siis kanda tuleks?

Traditsiooniliselt kantakse abielusõrmust ühtviisi nii parema kui vasaku käe neljandas sõrmes. Lisaks on ka võimalus, et üks kaasadest otsustab kanda paremas ja teine vasakus käes.

Miks otsustavad paarid kanda sõrmust vasaku käe sõrmes?
Traditsiooniliselt kannab Põhja-ja Lõuna-Ameerika, Kanada, Inglismaa ja enamus Lõuna-Euroopa riike abielusõrmuseid vasakus käes. Samuti on Vana kreeklaste uskumuse kohaselt vasak käsi abielusõrmuse kandmiseks parim, sest sealt suundub armastuse soon otse südamesse.

Miks otsustavad paarid kanda sõrmust parema käe sõrmes?
Traditsiooniliselt käib abielusõrmus paremasse kätte näiteks Taanis, Norras, Poolas, Saksamaal, Venemaal ja ka Eestis on olnud see pikalt traditsiooniks. Paremat kätt peetakse ka lepingukäeks ja sõrmus selles abielulepingu kinnituseks.Paljudele meeldib ka idee, et andes tervituseks käe, näed kohe ära kas inimene on abielus.

Miks otsustavad paarid kanda sõrmust erinevas käes? Väga tihti on see otsus seotud ühe osapoole tööga/mugavusega/millega iganes, miks üks otsustab kanda ühes käes ja teine teises. Samas on ka üks romantiline põhjus: kandes sõrmust erineva käe sõrmes – saavad sõrmused kokku kui teineteise käest kinni hoida.

Ma ei saa rohkem rahul olla nende sõrmustega. Megalt vedas, et kullasepp tabas täpselt naelapea pihta meie soovid.

Ma loodan, et kellelgi on minu postitusest abi. Ma ei peatunud pikemalt tavalise kulla juures, sest see on üks enimlevinumaid materjale sõrmuste tegemisel, et seda poleks võib-olla huvitav olnud lugeda. Lähtusin just meie valikutest ja meie sõrmustest. Seetõttu võtsin luubi alla valge kulla ja plaatina.

Tsaupakaa ja järgmine postitus on juba pulmatrallist =) Loodetavasti piltidega koos =)

Previous articleLiina BACHELORETTE
Next articleMeie pulmad #kolopulm 13.08.2021 – 15.08.2021
Liina. Certified freelance make-up & hair stylist artist based in Tallinn, Estonia. Hobby photographer ✖️ Fashion lover ✖️travel blogger ✖️ Addicted to reading ✖️ nature junkie ✖️mommy ✖️and.. living life to the fullest.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here